Yedisu İlçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi' nin 102.Yıldönümü kutlamaları ile 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulünün 96.Yılı ve Mehmet Akif ERSOY' u Anma Günü Atatürk Anıtına çelenk sunulmasını müteakiben saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam edildi. Günün anlam ve önemini belirtilen konuşmanın yapılmasını müteakip, programda slayt gösterileri eşliğinde Mehmet Akif ERSOY' un hayatı izletildi ve öğrenciler tarafından günün anlam ve önemiyle ilgili şiir ve türküler okundu.
Yedisu Kaymakamı Sayın Salih KALKAN yayınladığı mesajda;
'18 Mart 1915' te tarihin sayfalarına, Türk Milletinin yeni bir kahramanlık destanı yazılmıştır. Bu zafer, tarihin sayfalarına kahramanlık destanı olarak geçerken, Mustafa Kemal ismini de Türk tarihine armağan etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün askeri dehasını tüm dünyaya duyuran Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesindeki önderini çok önceden işaret etmiştir.
Türk Milleti, devrin en modern silahlarıyla donanmış ordularına karşı elindeki imkânlarla şanlı bir mücadele vermiş ve bu mücadele sonucunda çok büyük bir zafer kazanmıştır. Elde edilen bu zaferle de, inancın ve vatan sevgisinin varlığı halinde en büyük orduların dahi dize getirilebileceğini tüm dünyaya kanıtlamıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma Günü vesilesiyle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, asil kanlarını bu topraklarda akıtarak Hakka yürüyen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz."
 
FOTOĞRAF GALERİSİ