YEDİSU’ da KARNE HEYECANI…

 

17 Eylül 2016′da başlayan 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk yarısı bugün sona erdi. Yedisu Çok Programlı Anadolu Lisesi, Yedisu Yatılı Ortaokulu Bölge Müdürlüğü ile Köy ve Mahalle Okullarında Eğitim gören öğrenciler, karnelerini alarak 2 haftalık yarıyıl tatiline başladı. Yarıyıl tatili 12 Şubat’ta sona erecek. Okula başlayan birinci sınıf öğrencileri ise ilk defa karneyle tanıştı.

            Yedisu İlçe Kaymakamı Sayın Salih KALKAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman YABAŞ ile birlikte Yedisu Yatılı Bölge Ortaokulu 1/A ve 2/A Sınıflarında düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak öğrencilere karne verildi. Göstermiş oldukları verimli çalışmalarından dolayı “Başarı Belgesi” alan öğrencilere karne ve Başarı Belgelerini veren Kaymakam  Salih KALKAN, öğrencilere başarı dileyerek eğitim-öğretim yılının ikinci yarısında daha çok çalışmaları temennisinde bulunarak, öğrencilere çikolata dağıttı.

            Karne sevinci yaşayan öğrenciler, sabah erken saatlerde okula gitti. Öğretmenlerinin elinden karnelerini alan öğrenciler ve velileri dikkatle notlarını inceledi. Öğrenciler 2 hafta sürecek tatil öncesinde birbirlerine sarılarak okuldan ayrıldı. Yarıyıl tatili nedeniyle İlçemizde görev yapan öğretmenler ise 15 günlük tatil için memleketlerine gittiler.

 
 
 
 
 
FOTOĞRAF GALERİSİ